Szukaj
Close this search box.

Najlepsze samochody hybrydowe w 2021 roku

Najlepsze samochody hybrydowe w 2021 roku
Obecnie samochody hybrydowe cieszą się ogromną popularnością! Wiele osób marzy o takim pojeździe i trudno znaleźć koncern, który nie ma tego typu modelu w swojej ofercie. Na ten stan rzeczy ogromny wpływ mają dwa silniki – spalinowe i elektryczne. Dzięki temu stanowią one ciekawą alternatywę dla samochodów na benzynę oraz diesli. Wyposażone, dwa silniki samochody hybrydowe, łącza zalety pojazdów elektrycznych i spalinowych. Zapewniają więc ogromną oszczędność i są przyjazne dla środowiska, ale nie ma obaw, że rozładują się w trasie. Sprawdź, jakie są najlepsze samochody w 2021 roku!

Najlepsze samochody hybrydowe w 2021 roku

Audi cieszy się ogromną renomą! Samochody tej marki są niezwykle solidne i nigdy nie zawodzą. ModelQ5 55 TFSIe to hybryda plug-in, która ma liczne zalety. Taki samochód stanowi idealny wybór dla osób poszukujących luksusowego i cichego SUV-a. Ogromną zaletą Audi Q5 55 TFSIe są świetne osiągi! Pierwszą setkę na liczniku może pojawić się już

po5,3 sekundy. Naładowanie akumulatorów również nie stanowi żadnego problemu i zajmie około 6 godzin. Natomiast zasięg silnika elektrycznego wynosi ok. 40 km. Użytkownicy tego samochodu z pewnością docenią też luksusowe wnętrze, a także niezwykle cichy silnik. Natomiast do największych wad należy skomplikowany system rozrywki pokładowej. Niektórzy mogą też narzekać na brak wersji siedmioosobowej.

Hyundai IONIQ to doskonały model dla osób, które nie dysponują ogromnym budżetem. Może się on pochwalić stosunkowo niską ceną w porównaniu do jakości. Hyundai ma ma w swojej ofercie hybrydę typu plug-in, a także wersję w pełni elektryczną. Warto pamiętać, że klasyczna wersja jest znacznie tańsza. Na silniku elektrycznym można przejechać ok. 60 km, a połączenie silnika benzynowego ze spalinowym sprawia, że samochód ma do dyspozycji 141 KM mocy. W efekcie może się rozpędzić w ciągu 10 sekund do setki. Hyundai może się pochwalić również wysokiej jakości wnętrzami, które zapewniają komfort w trakcie jazdy. Niestety wiele osób może narzekać na przeciętnej jakości hamulce.

Największym konkurentem Huyndaya jest oczywiście Toyota. Firma pierwszy hybrydowy model wypuściła już 20 lat temu. Od tego czasu cały czas doskonali swoje pojazdy. Hybrydowa Toyota Corolla podoba się zarówno z zewnątrz, jak i w środku, ponieważ w trakcie produkcji zastosowano wysokiej jakości materiały. Bogate wyposażenie w standardowej wersji zapewnia wyjątkowy komfort jazdy. Kolejnymi zaletami samochodu są również oszczędność auta i niskaemisjaCO2. Niestety Corolla występują tylko w klasycznej wersji hybrydowej. Wiele osób może jednak narzekać na niewiele miejsca z tylu, a także hałas wewnątrz samochodu.

Kolejny model, który przeznaczony jest raczej dla bogatszych użytkowników. Jednak uważany jest za jeden z najpraktyczniejszych samochodów hybrydowych dostępnych obecnie na rynku. Jest to przestronny, dobrze wykończony i bardzo oszczędny model. Wyposażony jest w 1,4 litrowy silnikTSI o mocy 154 KM i 113-konny silnik elektryczny. To sprawia, że jego maksymalna moc systemowa wynosi 218 KM, a przyspieszenie do setki można osiągnąć w ciągu 7,6 sekundy. Warto też pamiętać, że bateria objęta jest gwarancją na 8 lat lub 160000 przejechanych kilometrów.

BMW Serii 3 jest bezpośrednim konkurentem Passata. Jest to hybryda typu pług-in, która ma do dyspozycji 184 KM z silnika benzynowego oraz 113 KM z elektrycznego. Dodatkowo samochód ma tryb XtraBoost

Ciekawostką jest tutaj tryb XtraBoost, który działa trochę jak Nitro w grze Need For Speed. Przez 10 sekund potrafi wygenerować 41 dodatkowych koni mechanicznych.

Auto startuje na silniku elektrycznym. Jego zasięg na samym elektryku oscyluje wokół 50 km. Po tym czasie BMW przejdzie w tryb hybrydowy. Jeśli zaczniemy dzień z pełną baterią i zrobimy 100 km, kręcąc się po mieście, zużycie paliwa wyniesie zaledwie 2,7-3 l/100 km.

Zalety:

  • Radość z jazdy
  • Wygląd i wykończenie wnętrza
  • Bogate wyposażenie standardowe

Wady:

  • Drogie wyposażenie opcjonalne
  • Brzmienie silnika benzynowego

Zobacz również nasze inne wpisy: