Szukaj
Close this search box.

Usuwanie AdBlue – Renault SID321

usuwanie adblue
Czy słyszałeś kiedyś o usuwaniu AdBlue z samochodu? To kontrowersyjna praktyka, która wzbudza wiele emocji wśród kierowców i ekologów. Na czym polega i jakie konsekwencje może mieć dla Twojego pojazdu? Dowiedz się więcej w naszym najnowszym poście!

Usuwanie AdBlue Renault SID 321 - BEZ EMULATORA!!!

sterownik SID321
usuwanie adblue

Usuwamy AdBlue w naszych warsztatach:

HybrydyElektryki

Bartłomiej Wnuk
ul. Piastowska 19
02-495 Warszawa

511 671 050

Elektromechanika

Marek Szeremeta
ul. Lwowska 9
22-650 Łaszczów

665 726 120

Auto-Moto

Jakub Nowiński
ul. Mickiewicza 16
64-730 Wieleń

883 594 228

AdBlue jest cieczą używaną w samochodach z silnikiem diesla, która służy do redukcji emisji tlenków azotu (NOx) z wydechu. Pomimo tego, że AdBlue jest skutecznym sposobem na redukcję emisji spalin, niektórzy kierowcy decydują się na jego usunięcie. Głównym powodem tej decyzji jest fakt, iż AdBlue jest kosztowną cieczą, którą trzeba regularnie dolewać do zbiornika w samochodzie, aby utrzymać emisję spalin na wymaganym poziomie.

Usunięcie AdBlue pozwoli na pozbycie się problemów układem SCR i podniesie komfort użytkowania pojazdu. Dodatkowo pozbędziemy się ciągłych ostrzeżeń na desce rozdzielczej czy awaryjnego trybu pracy spowodowanego błędami spowodowanymi uszkodzeniem układu dozowania mocznika.

Koszt AdBlue zależy od regionu i kraju, ale zwykle oscyluje w granicach kilku złotych za litr. W samochodach z systemem SCR (Selective Catalytic Reduction), który wymaga AdBlue, zużycie cieczy zwykle wynosi około 5% do 7% zużytego paliwa. Oznacza to, że zużycie AdBlue może wynosić od kilku do kilkunastu litrów na 1000 km.

Jeśli kierowca pokonuje rocznie np. 20 000 km, to zużycie AdBlue może wynosić około 1000 do 1400 litrów na rok. Oznacza to, że koszt tankowania AdBlue może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych rocznie.

Aby dokonać usunięcia AdBlue należy udać się do doświadczonych specjalistów i takimi właśnie jesteśmy. Jako jedyni z niewielu jesteśmy w stanie usunąć AdBlue z pojazdu wyposażonym w  sterownik silnika SID321 i oczywiście nie tylko! Jeżeli chcesz skorzystać z naszej usługi skontaktuj się drogą mailową pod adresem hybrydyelektryki@gmail.com lub zadzwoń pod numer [511 671 050].

Zobacz również nasze inne wpisy: