Szukaj
Close this search box.

Naprawa samochodów hybrydowych – o czym warto pamiętać?

Naprawa Samochodu Hybrydowego Citroen
Naprawa samochodów hybrydowych – o czym warto pamiętać. Samochód hybrydowy to samochód o napędzie spalinowo-elektrycznym. Należy pamiętać, że do naprawy pojazdu hybrydowego jest upoważniony tylko mechanik posiadający odpowiednie uprawnienia do tego typu samochodów. Uprawnienia zdobywa się na specjalnych szkoleniach z zakresu techniki hybrydowej. Osoba naprawiająca samochód hybrydowy jest zobowiązana do przestrzegania procedur bezpieczeństwa, gdyż należy pamiętać, że w pojeździe płynie układ wysokiego napięcia.

Samochody hybrydowe w salonach w 2021 – przegląd subiektywny

Naprawa Samochodu Hybrydowego Citroen

Zdecydowanie najczęstszymi usterkami w hybrydach są akumulatory, układy chłodzenia i układy baterii HV. Niestety trzeba przyznać, że cena naprawy i części jest dość wysoka, ale warto zaznaczyć, że pojazdy hybrydowe charakteryzują się niewielką awaryjnością. Zdecydowanie najdrożej z wymienionych wypada bateria, gdyż ma małą żywotność i jej cena jest najwyższa. W naszym salonie naprawisz każdą usterkę. Nasza kadra podejmie się każdego zadania i podejdzie do niego z pełnym profesjonalizmem.

Samochody hybrydowe są bardzo delikatnymi pojazdami, dlatego ich posiadacze mogą zapomnieć o ostrej jeździe. Wskazane jest równomierne przyśpieszanie, by uniknąć angażowania silnika spalinowego. Potem najlepiej przez jak najdłuższy czas trzymać prędkość przelotową. Również hamowanie wymaga lekkiej zmiany, ponieważ należy rozpocząć je stosunkowo wcześnie i powoli wytracać prędkość. Można dodać, że najsłabszymi ogniwami w pojeździe są bateria oraz sam kierowca, gdyż to on musi zadbać o baterię.

Okresowe badania techniczne pojazdów są bardzo istotne, dlatego warto o nich pamiętać. Takie badanie zaczyna się od identyfikacji pojazdu. Następnie mechanik posiadający uprawnienia ocenia ogólny stan napędu hybrydowego i stan zespołów. Na koniec odbywa się kontrola działania systemu podczas jazdy.

Nie da się nie zauważyć, że coraz bardziej opłacalne staje się kupowanie pojazdów hybrydowych. Auta szybko zyskały na popularności. Jednym z największych powodów, dla których warto kupić hybrydę jest oszczędność paliwa. Należy wspomnieć o komforcie jazdy po mieście, gdyż podjeżdżanie w korku jest ciche, nie wymagające uruchamiania silnika benzynowego. Niestety samochody te nie sprawdzą się na długich odcinkach tras, na autostradach – hybrydy są polecane bardziej do jazdy po mieście, do pracy, czy sklepu. Kolejną, ale to mniejszą wadą jest zmniejszony bagażnik w większości modeli, na rzecz dwóch silników – elektrycznego i spalinowego.

Przed oddaniem hybrydy do salonu naprawy należy dokładnie sprawdzić punkt i wybrać ten, w którym będzie pewność, że profesjonalizm jest na najwyższym poziomie. W naszym salonie znajdziesz najlepszy sprzęt oraz dokładną wiedzę na temat hybryd. Nasi pracownicy to przeszkolona kadra fachowców mająca wieloletnie doświadczenie. Chcesz mieć pewność, że twój samochód zostanie szybko i zgodnie ze sztuką naprawiony? Skontaktuj się z nami.

Zobacz również nasze inne wpisy: